Strona główna - nowa 1

Znajdź własną przestrzeń w edukacji i życiu

Maciej Madeksza

Od 20 lat jestem związany ze szkolnictwem. Współpracuję z rodzicami, młodzieżą, nauczycielami i dyrekcjami szkół.  Pomagam w przyjazny sposób przeprowadzić młodzież przez wszystkie etapy edukacji. Rodzicom pomagam odnaleźć się w wyzwaniach związanych z edukacją, wychowaniem i budowaniu więzi z dziećmi.

Na oświatę i wychowanie patrzę z 3 perspektyw: nauczyciela, trenera, męża i rodzica trójki dzieci, dzięki czemu  moje pomysły, porady i wspólnie wypracowane rozwiązania dopasowane są do realiów.

Strona główna - nowa 2

Znam system od podszewki i wiem, jak sobie z nim radzić

Wiem, jak trudno jest być  rodzicem czy nauczycielem, kiedy podstawa programowa mówi jedno, a serce i rozum drugie. Doświadczyłem problemów polskiej edukacji i wyzwań rodzicielskich na własnej skórze. Przekonałem się jednak, że działając, możemy budować wartościowe relacje. Możemy też stworzyć otwartą, innowacyjną szkołę dla młodzieży, nauczycieli i rodziców. Poznajmy się i zacznijmy działać razem!

Współpraca ze mną jest dobrym wyborem, jeśli:

  • jesteś rodzicem, chcącym wspierać swoje dziecko w procesie edukacji i budować wartościowe relacje rodzinne,
  • chcesz, aby Twoje dziecko lub uczeń lub dziecko uzyskało wsparcie zarówno w temacie edukacji jak i budowania poczucia własnej wartości.
  • chcesz być lepszym nauczycielem, ale nie wiesz jak poradzić sobie z wyzwaniami,
  • zarządzasz placówką oświatową i chcesz poprawić jej funkcjonowanie,
  • pragniesz pracować w szkole, która jest otwarta na ucznia, przyjazna i rozwijająca.

Wspólnie poszukamy rozwiązań na Twoje wyzwania.

Z kim współpracuję?

Z rodzicami

Dzięki współpracy ze mną rodzice wiedzą, jak wspierać swoje dzieci w procesie edukacji. Pokazuję, co jako rodzic możemy robić, aby szkoła była bardziej przyjazna. Uczę rozmawiać oraz dawać przestrzeń dla dziecka i jego decyzji.

Z kim współpracuję?

Z młodzieżą

Spotykamy się na warsztatach rozwojowych, budowania własnej wartości i kompetencji przyszłości. Potrafię nawiązywać relacje z młodymi ludźmi, rozumiem wyzwania, z jakimi się mierzą. Po spotkaniach młodzież jest mniej zagubiona, działa świadomie i czuje się dowartościowana. 

Z kim współpracuję?

Z radami pedagogicznymi

Prowadzę szkolenia i spotkania, dzięki którym nauczyciele lepiej się dogadują, poprawiają komunikację z uczniami, wprowadzają innowacyjne metody nauczania.

Daję nauczycielom to, czego sam nie otrzymałem na początku drogi zawodowej w oświacie, a co pozytywnie wpływa na ich motywację i wiarę w wykonywany zawód.

Z kim współpracuję?

Współpraca z dyrektorami szkół

Pomagam tworzyć strategię rozwoju placówki. Dzięki mojemu wsparciu tworzymy szkoły, w których uczeń jest podmiotem, a nie przedmiotem.

Pokazuję co zrobić, aby nauka odbywała się poprzez doświadczanie, a nauczyciele byli spełnieni i chętni do rozwoju,