Szkolenia dla edukacji

Zadbaj o lepszą przyszłość swojej szkoły!

Zarządzasz uczelnią wyższą, szkołą, przedszkolem lub inną placówką oświatową? 

Czujesz, że chcesz poprawić jej funkcjonowanie, ale masz dość nudnych szkoleń? Masz problemy w komunikacji pomiędzy pracownikami a uczniami i ich rodzicami? Marzysz o zgranym zespole nauczycieli?

Pomogę Ci stworzyć wyjątkową organizację

Znam te wyzwania od podszewki. Od 20 lat jestem związany z systemem edukacji jako nauczyciel.  Pracuję również jako doradca z kadrą kierowniczą i dyrektorami. Rozumiem doskonale problemy, z którymi mierzysz się każdego dnia. Połączenie doświadczenia nauczyciela, a później trenera i coacha daje mi możliwość przygotowania unikatowych na rynku szkoleń.

Umów się na darmową konsultację

Współpraca, która przyniesie szybkie efekty

Podejrzewam, że podobnie jak ja, uczestniczyłeś w wielu nudnych szkoleniach, które w żaden sposób nie wpłynęły na funkcjonowanie Twojej placówki. Ktoś przyszedł, przeczytał kilkanaście slajdów, a Wy szybko zapomnieliście kim ten trener był i o czym mówił. Nie mówiąc już o realnej zmianie na lepsze. Tak często wyglądają szkolenia w oświacie. 

U mnie jednak jest inaczej. Moje szkolenia to przede wszystkim praktyka i poszukiwanie konkretnych rozwiązań na Twoje i Wasze wyzwania. Po szkoleniu każdy uczestnik jest uzbrojony w nowe umiejętności, które może zacząć momentalnie stosować. 

Znajomość systemu oświaty pozwala mi dostosować techniki, przykłady i ćwiczenia do realnych sytuacji. Program i przebieg szkoleń dostosowany jest do potrzeb danej organizacji, co sprawia, że szkolenia są szyte na miarę.

Czy szkoła może zapewnić zadowolenie wszystkim ze stron?

Zadowoleni uczniowie, którzy nie tylko realizują normy programowe, ale przede wszystkim rozwijają swoje pasje i talenty. Nauczyciele, którzy potrafią pracować zespołowo, przekazują ciekawie swoją wiedzę i w sposób otwarty rozmawiają z uczniami, rodzicami oraz między sobą.  Aż w końcu dyrektor, który rozumie potrzeby wszystkich ze stron i spełnia się w zarządzaniu zespołem. Tak wyobrażam sobie szkołę idealną i zrobię wszystko, aby pomóc Tobie w osiągnięciu takiego stanu.

Co mówią o mnie klienci?

Jestem dyplomowanym Trenerem Biznesu Oświaty i Administracji Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie i SWPS w Warszawie oraz
certyfikowanym Coachem VCC ICF.

Umów się na darmową konsultację

Dlaczego warto skorzystać z moich szkoleń?

 • Stworzę dla Ciebie szkolenia szyte na miarę, dzięki czemu rozwiążemy konkretne problemy w Twojej szkole.
 • Szkolenia mają wymiar praktyczny, co powoduje, że razem ze swoim zespołem będziesz mógł od razu wdrażać w życie nowe umiejętności i rozwiązania.
 • Poprawisz komunikację pomiędzy nauczycielami, rodzicami i uczniami co sprawi, że zminimalizujesz stres związany z nieporozumieniami i sprzeczkami.
 • Nauczysz się budować wspierającą atmosferę w szkole, co zwiększy wewnętrzną motywację u pracowników i dzieci.
 • Dzięki polepszeniu kompetencji miękkich będziesz potrafił jeszcze lepiej tworzyć przyjazną szkołę marzeń.

Obszary, nad którymi pracuję podczas szkoleń

Szkolenia, które oferuję są dobierane do indywidualnych potrzeb. Każda organizacja ma inne wyzwania. Poniżej wymieniam obszary nad którymi możemy wspólnie pracować. Moduły możesz dowolnie mieszać ze sobą, wybrać jeden lub kilka. Wszystko zależy od Ciebie.

Wydajna praca zespołowa

Wiedza i umiejętności dotyczące Procesu Grupowego pomogą Twojemu zespołowi wydajniej realizować zadania. Zrozumiesz jak funkcjonuje grupa, jak jej pomagać lepiej pracować, utrzymywać przyjazną atmosferę i jak się w niej lepiej odnaleźć.

Skuteczna komunikacja w zespole

Pomagam zespołom w oświacie efektywniej się porozumiewać i najzwyczajniej – lepiej dogadywać. Zakres szkolenia dobierzemy do potrzeb zespołu tak, aby Wasza współpraca miała większą efektywność i przyjazną, wspierającą atmosferę.

Efektywna komunikacja nauczyciel - rodzic

Komunikacja z rodzicami jest często wymieniana przez nauczycieli jako jeden z najtrudniejszych elementów pracy. Podczas szkolenia nauczę Twój zespół tworzyć otwartą, opartą na szacunku relacje z rodzicami. Pokażę, jak w praktyce radzić sobie w trudnych sytuacjach.

Narzędzia coachingowe w pracy z uczniami

Narzędzia coachingowe pomagają nauczycielom pracować efektywnie z uczniami, rozwiązywać trudne sytuacje oraz budować relacje w grupie. To praktyczny warsztat, podczas którego uczestnicy będą się uczyć stosować narzędzia na przykładach wyjętych z życia szkoły.

Przyjazna atmosfera w szkole

Przyjazna atmosfera w szkole daje uczniom poczucie bezpieczeństwa, rodzice zyskują dzięki niej więcej zaufania, a nauczyciele więcej zaangażowania. Podczas tego szkolenia pokażę Ci, jak krok po kroku budować przyjazną atmosferę w szkole lub w jaki sposób utrzymywać na wysokim poziomie tą atmosferę, która już jest zbudowana.

Budowanie relacji z uczniami

Odpowiednia komunikacja z uczniami sprawia, że cała szkoła funkcjonuje lepiej. Podczas tego szkolenia nauczę Ciebie i nauczycieli, w jaki sposób rozmawiać z dziećmi, jak dbać o relacje w klasie oraz w jaki sposób przekazywać konstruktywną informację zwrotną.

Akceptacja i radzenie sobie z emocjami

Emocje towarzyszą oświacie na każdym kroku. Wszystkie są potrzebne, ale trzeba nauczyć się je akceptować oraz sobie z nimi radzić. Dzięki temu funkcjonowanie szkoły staje się spokojniejsze.

Produktywność w pracy nauczyciela

Jak zapracowany nauczyciel może lepiej organizować swoją pracę, zyskać więcej czasu dla siebie i mieć więcej energii do działania? Podczas szkolenia uzyskasz odpowiedzi na te pytania.

Krytyczne myślenie

Myślenie krytyczne to nie tylko szukanie racjonalnych dowodów, ale również jasne przekazywanie swojego punktu widzenia. Podczas szkolenia pokażę Ci, jak w praktyce nauczyć się krytycznego myślenia, czyli jednej z najważniejszych kompetencji XXI wieku.

Motywacja zespołu

Motywacja to jedno z kluczowych zagadnień współczesnej psychologii w kontekście realizacji celów indywidualnych, jak i zarządzania zespołem. Przygotuję szkolenie, które pokaże, jak ją znajdować i jak działać efektywnie, kiedy nam jej brakuje.

Wartościowe negocjacje

Negocjacje są nierozłącznym elementem naszego życia. Pokażę Ci, jak prowadzić negocjacje z nauczycielami, rodzicami i dziećmi w przyjaznej atmosferze, których efektem jest zadowalające porozumienie.

Opracowywanie strategii edukacyjnej

Wspólnie wytyczamy kierunek rozwoju szkoły, wyznaczamy mocne strony, a także obszary, które wymagają zmian. Dzięki temu podejmowanie decyzji w placówce jest łatwiejsze, a szkoła nabiera nowego, lepszego charakteru.

Pomogę Ci stworzyć i wdrożyć Program Szkoleniowy dopasowany do potrzeb i wyzwań, jakie stoją przed Twoją szkołą. Wdrożymy systemowe rozwiązania tak, aby działały!

Umów się na darmową konsultację

Możliwe formy współpracy

Szkolenia

Szkolenia są szyte na miarę. Pracuję z dyrektorami, konkretnymi zespołami, radami rodziców, uczniami, jak i całym środowiskiem szkolnym. 

W zależności od Twoich potrzeb mogą być kilkugodzinne, jednodniowe lub nawet kilkudniowe. Możliwe są łączone szkolenia dla kilku szkół, przedszkoli czy uczelni wyższych.

Prowadzę również szkolenia edukacyjne z uczniami i rodzicami. Szkolenia mogą być kierowane tylko do określonej grupy nauczycieli i uczniów, których dotyczy dane wyzwanie. Temat szkoleń oraz ich formę ustalamy wspólnie na podstawie wstępnej rozmowy.  

Plany rozwojowe

Tworzę plany rozwojowe, czyli wyznaczam obszary, nad którymi warto pracować w danej organizacji. To schemat, który wyznacza cel rozwojowy i pokazuje, jak go krok po kroku osiągnąć.

Roczny pakiet szkoleń

Oferuję pakiet rocznych szkoleń, które będą efektywnym, rozwojowym cyklem spotkań dla Ciebie lub dla całego zespołu. To od Ciebie zależy jakie szkolenia będą w pakiecie oraz ile ich będzie. Dzięki takiej formule zyskujesz kompleksowe podejście do rozwoju swojej placówki oraz rabat, który sprawia, że cena szkoleń jest jeszcze bardziej atrakcyjna. Skontaktuj się ze mną, aby dowiedzieć się szczegółów.

Darmowa konsultacja

Umów się na darmową konsultację, na której się wzajemnie poznamy, a ja przedstawię Ci możliwe formy rozwoju, które będą idealnie dobrane do Twoich potrzeb. 

Rozmowa trwa ok. 30 minut i nie jest zobowiązująca.


  FAQ, czyli najczęściej zadawane pytania

  Koszt szkoleń jest zależny od wielu czynników: tematu, wielkości grupy, czasu trwania szkolenia, lokalizacji. Wszystkie szkolenia wyceniam indywidualnie.

  Szkolenia mogą być organizowane zarówno dla pojedynczych osób, dla kilkuosobowych zespołów, jak i całych szkół, czy przedszkoli. 

  Wielkość grupy jest zależna od tematu i celu szkolenia, ustalamy ją wspólnie podczas darmowej konsultacji. 

  Możliwe jest szkolenie łączące kilka placówek, jeśli wyrażają one taką chęć.

  Organizuję szkolenia zarówno kilkugodzinne, jak i kilkudniowe, w zależności od potrzeb i możliwości danej organizacji. Minimalny czas szkolenia to 2 godziny.

  Przed każdym szkoleniem rozmawiam z dyrektorem, a w razie potrzeby również z nauczycielami na temat ich problemów i wyzwań. Na tej podstawie przygotowuję plan szkolenia. 

  Szkolenia mają formę praktyczną, warsztatową. Omawiamy konkretne problemy i wyzwania, z którymi mierzą się dane osoby lub cała organizacja. Uczestnicy poznają przyczyny problemów, dzięki czemu lepiej rozumieją z czym się mierzą. 

  W trakcie szkolenia wykonywane są praktyczne zadania, nawiązujące do realnych sytuacji.  Dzięki temu wypracowane rozwiązania są od razu gotowe do zastosowania. 

  Dzięki aktywnemu uczestnictwu w szkoleniu, wiedza jest szybciej zapamiętywana i przynosi realne efekty.

  Szkolenia kierowane są do szkół, przedszkoli i żłobków. Zarówno do placówek prywatnych, jak i publicznych.

  Szkolenia organizowane są w każdym rejonie Polski.

  Jestem wyjątkowym szkoleniowcem, ponieważ jestem również… nauczycielem wychowania fizycznego. Znam funkcjonowanie szkoły od podszewki, sam od wielu lat w niej pracuję. Wiem, z jakimi problemami mierzy się dyrekcja i nauczyciele, co ich frustruje, co sprawia, że spada motywacja do pracy. Potrafię wiedzę z rozwoju osobistego zastosować w realiach polskiej oświaty. Stawiam na praktykę, dzięki czemu z moich szkoleń uczestnicy wychodzą z nowymi umiejętnościami, które mogą zastosować od zaraz.

  Tak, prowadzę szkolenia w formie online. Zapewniam również przygotowanie techniczne szkolenia (platforma).