O mnie

Nazywam się Maciej Madeksza. Jestem trenerem, coachem i mentorem. Pomagam ulepszyć życie osobiste i zawodowe.

Moja historia wprowadzania dużych zmian w życiu rozpoczyna się w roku 2016. Miałem wspaniałą rodzinę i stabilną pracę. Nie miałem poważnych problemów w życiu. Każdy dzień był taki sam. Niby dobrze, bo było przewidywalnie, ale jednak czegoś mi brakowało. Nie wiedziałem, co chcę robić za kilka lat, ani nawet co chcę robić za kilka miesięcy. Miałem już za sobą dwie próby dużych zmian zawodowych, ale żadna z nich nie dała mi tego, czego szukałem.

Z jednej strony chciałem coś zmienić, ale z drugiej pojawiała się myśl: “przecież masz wszystko, co potrzebne”!

Szukając nowych pasji, postanowiłem zmierzyć się z czymś nowym, co będzie stanowiło dla mnie wyzwanie. Postanowiłem spróbować biegania. Pierwszy trening – miałem ochotę wypluć płuca po 500 m.

Później było tylko… trudniej. Wyjście na trening to był wewnętrzny bój. Myślę, że mój mózg chciał wtedy pobić rekord świata w szukaniu wymówek.

Jednak już po kilku tygodniach zauważyłem, że czuję się zdecydowanie lepiej. Bieganie dało mi adrenalinę, o której całkowicie zapomniałem w ostatnich latach. Poczułem, że łapię wiatr w żagle.

To właśnie podczas treningu postanowiłem, że chcę dalej się rozwijać. Szukając odpowiedniej drogi, trafiłem na studia podyplomowe do Laboratorium Psychoedukacji i Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie.

Pamiętam, jak waliło mi serce, kiedy odbywałem rozmowę kwalifikacyjną na studia. Bałem się, pojawiło się dużo myśli w głowie: czy się nadaje, czy dobrze robię, ale wierzyłem, że to dobry start. Zostałem przyjęty, podjąłem się wyzwania… i ryzykowałem kilkanaście tysięcy złotych. Tyle kosztowało mnie czesne. Nie wiedziałem jeszcze wtedy, że to będą najlepiej zainwestowane pieniądze w moim życiu.

Przez 2 lata uczyłem się jak skutecznie przekazywać wiedzę i umiejętności innym. Nabrałem całkiem nowego spojrzenia na edukację i rozwój. Jest to możliwe dzięki połączeniu wiedzy z wielu dziedzin, w tym z psychologii oraz praktycznemu podejściu do wdrażania jej w życie.

Obroniłem dyplom z wynikiem bardzo dobrym, ale chciałem jeszcze więcej! Uzyskałem certyfikację International Coach Federation i Vocational Competence Certificate jako coach.

A w międzyczasie nadal biegałem. W 2019 roku, po 3 latach wytężonej pracy w końcu przebiegłem maraton (w 4h 30 min 24s). W ciągu kilku lat schudłem 20 kg.

Moja historia pokazuje, że nie trzeba być superbohaterem, aby zmienić swoje życie.

Ta droga nie była łatwa. Nie była też tania. Nie była też szybka. Jednak dzięki niej zmieniłem swoje życie ze “zwykłego” nauczyciela w SPEŁNIONEGO nauczyciela, prowadzącego własną firmę, tworzącego szkolenia, które zmieniają życie innych.

Jestem praktykiem, dzięki czemu szkolenia i coaching zaczynają się od rozmów i analiz, ale zawsze kończą się na działaniu. To właśnie dzięki działaniu jesteśmy w stanie wprowadzać pozytywne zmiany do swojego życia!

Nauczyłem się, że nie ma magicznych zaklęć, które powodują, że pstryka się palcem i życie zmienia się na lepsze. To proces, w którym potrzeba wytrwałości, determinacji i wiary. To się nie „udaje”. To się wypracowuje. Dobra wiadomość jest taka: wcale nie trzeba być supermanem, żeby dać radę! Ja oraz 1000 osób, z którymi współpracowałem do tej pory, jesteśmy tego przykładem. Teraz pora na Ciebie!

Umów się na darmową konsultację

Super moce, które dodają skrzydeł

Każdy z nas ma swoje mocne strony. To takie cechy, które dodają nam skrzydeł i sprawiają, że jesteśmy wyśmienici w tym, co robimy.

Moje super moce to:

Współodczuwanie

dzięki któremu potrafię wczuć się w sytuację rozmówcy i zadawać trafne pytania

Otwartość i umiejętność uważnego słuchania

które sprawiają, że współpraca opiera się na wzajemnym zrozumieniu i szacunku

Pozytywna energia i poczucie humoru

dzięki którym współpraca ze mną daje dodatkowe pokłady sił i mocy

Moje kwalifikacje

Osobiste doświadczenia to tylko jedna strona medalu. Poznaj twarde dane, które potwierdzają moje kwalifikacje jako trenera, coacha oraz mentora.

  • Jestem dyplomowanym Trenerem Biznesu Oświaty i Administracji Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie i SWPS w Warszawie.

To 2 semestry nauki, dziesiątki godzin praktyk, które pokazały mi całkiem nowe podejście do edukacji i rozwoju. Laboratorium Psychoedukacji to przede wszystkim zajęcia, które pokazują jak skutecznie przekazywać wiedzę i wydajnie stosować ją w życiu.

  • Ukończyłem specjalistyczny kurs Professional Coach akredytowany przez International Coach Federation (ACSTH).

Podczas akredytacji poznałem metody coachingowe, nauczyłem się przeprowadzać klientów przez proces coachingowy oraz identyfikować społeczne i psychologiczne potrzeby człowieka. Egzamin teoretyczny zdałem na 97%, a praktyczny na 100%, co uczyniło mnie jednym z najlepszych kursantów. Takie wyniki potwierdzają, że znam nie tylko bardzo dobrze teorię, ale przede wszystkim potrafię ją zastosować.

  • Brałem udział w Grupie Otwarcia® Laboratorium Psychoedukacji.

To tygodniowe, intensywne doświadczenie grupowe o charakterze interpersonalnym. Grupa Otwarcia® uświadamia, jak reakcje innych ludzi wpływają na nasze samopoczucie oraz jak postrzegamy siebie.

  • Jestem dyplomowanym Menadżerem Sportu (AWF Wrocław).

To studia dla menadżerów, na których nauczyłem się organizować wydarzenia sportowe i biznesowe, kierować zespołem i zarządzać budżetem. To wiedza praktyczna, która pozwoliła mi jeszcze lepiej zrozumieć funkcjonowanie przedsiębiorstw.

Umów się na darmową konsultację

Najważniejsze wartości

Pracuję na podstawie kodeksu etycznego ICF (International Coach Federation).

Odpowiedzialność

Działam z pełnym zaangażowaniem i przestrzegam ustalonych zasad na każdym etapie współpracy.

Szczerość

Wierzę, że to podstawa w budowaniu zaufania i wartościowych relacji niezbędnych do współdziałania.

Współpraca

Upewniam się, co jest dla Ciebie ważne, rozwiązuję problemy bez narzekania i szukania winnych.

Ciągły rozwój

Pomagając innym w ich rozwoju, sam muszę dbać o swój. Dlatego cały czas się uczę, szkolę, zdobywam doświadczenie. Ciągła podróż i stawanie się lepszym każdego dnia to moja pasja.

Dyskrecja

Bez względu na to, czy dyskutujemy o Twoich wyzwaniach zawodowych, czy osobistych, treść rozmowy pozostaje między nami. Szanuję Twoją prywatność. Po prostu.

Kreatywność

Oprócz sprawdzonych dróg, szukam oryginalnych i stosownych rozwiązań dopasowanych do Twoich wymagań, potrzeb i oczekiwań.

Zapraszam do współpracy!

Darmowa konsultacja

Umów się na darmową konsultację, podczas której porozmawiamy o Twoich potrzebach i wybierzemy program, który będzie dla Ciebie najbardziej odpowiedni.